Co budeš potřebovat při první návštěvě posilovny

Co budete potřebovat na první návštěvu posilovny

Trocha emocí na úvod

Jít poprvé do fitka může být stresující záležitost. Tušíš, co tě čeká, ale jistý si nejsi ničím. Před 16 lety jsem tuto zkušenost zažil taky. Doteď si ji živě pamatuju. Ještě jako 14letý zelenáč, který chtěl proniknout do železného světa, tehdy hojně okupovaného především muži pracující třídy ve středním věku. Nemusím zmiňovat, že vstup do fitka byl od 15 let. Veškerá ta magie a začátek dlouhé cesty se ukrýval hned za chatrnými dveřmi s neprůhledným sklem. Jak jednou zabereš za kliku těch dvěří, tak tvůj svět už nikdy nebude stejný jako dřív.

Všechny věci v životě se lépe řeší ve více lidech. Tento první krok s tebou absolvuju a rád tě uvedu do světa fitness. Co si teda vzít na první návštěvu kromě osobního trenéra? V různých fitcentrech se to mírně liší, proto popíšu takový standardní soupis.

Oblečení a boty

U oblečení bude záležet na ročním období, i když moderní fitka mají klimatizace, tak nastavená teplota ti nemusí vyhovovat. Takže doporučuju obléct se tepleji, případně si pak můžeš odložit přebytečnou váhu ve formě mikiny, protože každý gram se mění na konci tréninku na kilogram.

Pro lepší představu uvádím stručný seznam:

  • Kraťasy – ano
  • Tepláky – ano
  • Legíny – ano
  • Triko s krátkým nebo dlouhým rukávem – ano
  • Mikina – ano
  • Tílko – ano
  • Rifle – ne
  • Plavky a jiné boratoviny – ne

Ideální barvou na cvičení je černá, i v nejmodernějším fitku se můžeš umazat. U první návštěvy se to nepředpokládá, ale věci bys měl pravidelně prát, deodorant to po měsíci používání už nezachrání.

Do žádného normálního fitka v ČR tě nepustí bez náhradních bot, často se ti povede proklouznout, ale není to dobrá vizitka a dobrý první dojem takto neuděláš. Jsou různé typy bot, na začátek ti bohatě postačí dobře padnoucí tenisky.

Doplňky

Tyto věci si můžeš v dobrém fitku zapůjčit za poplatek, pokud nechceš dávat extra money, tak si nezapomeň:

  • Ručník, jeden budeš potřebovat určitě, majitelé a provozní fitcenter vyžadují dávat ho na kožené plochy strojů během cvičení (důvod je jednoduchý, sůl z potu rozežere koženku strojů a lavic stejně rychle jako posypová sůl sežere tvoje boty v zimě). Druhý ručník můžeš použít na sprchování, hodně lidí si ale vystačí s jedním.
  • Pantofle, žabky, nazouváky nebo jak jim chceš říkat, jsou vhodný doplněk do sprchy.
  • Zámek, některé skříňky jsou na čip, ale zámek se ti může hodit (nezapomeň, že skříňka není trezor, takže si tam nenechávej v žádném případě nikdy nic cenného).

Pitný režim a jídlo před cvičením

Během cvičení bys měl dostatečně pít, to je snad jasné. Můžeš si donést vlastní pití. S čistou neperlivou vodou nešlápneš nikdy vedle. Vodu si můžeš i napustit zdarma ve většině fitek. Samozřejmě existuje celá škála dalších variant sportovních nápojů. Abys minimalizoval případné křeče, dej si hořčík neboli magnézium.

Zhruba 30 minut před cvičením si klidně dej ovoce nebo ovocnou šťávu, piškot s džemem atd. Složení jídla také záleží na typu tréninku, který tě čeká. Po konzultaci s trenérem si časem najdeš ideální složení předtréninkového jídla, které ti bude nejvíce sedět.

A to je vše, tak hurá na to.

Trénuju na Praze 3 ve fitku S&M Fitness.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.